Done Logistics Oy PAKKAUS 2009 messuilla

PAKKAUS 2009 messut Helsingin Messukeskuksessa

Pakkausalan toimijat kokoontuivat 23.-24.09.2009 Helsingin Messukeskukseen tapahtumaan, jossa vieraili 5557 kävijää. Done Logistics Oy:n osastolla esiteltiin Logistics Systems -yksikön lavaus-, lavapakkaus-, rullankäsittely- ja automaattisen tilauskeruun ratkaisuja sekä Logistics Software -yksikön ohjelmistotuotteita varasto-, keruu- ja lähettämötoimintojen hallintaan ja ohjaukseen.

Done Logistics palvelee teollisuutta suunnittelemalla ja projektoimalla "avaimet käteen" -periaatteella asiakastarpeiden mukaan räätälöityjä automaattisia materiaalinkäsittelyjärjestelmiä joissa hyödynnetään uusinta automaatiotekniikkaa, ja lisäksi tietotekniikkaratkaisuja varasto-, lähettämö- ja jakelutoimintoihin. Järjestelmät tarjoavat kustannustehokkaan vaihtoehdon erimuotoisten kappaletavaroiden käsittelemiseen, pakkaamiseen, lavaamiseen, merkintään sekä hallintaan ja ohjaamiseen.

Automaattisten kokonaisjärjestelmien ja intralogistiikan tietojärjestelmien lisäksi Done Logistics Oy toimittaa myös järjestelmämuutoksia, osajärjestelmiä, huoltopalveluja mm. logiikan vaihtoja.

Osastolla kävijöiden kesken suoritettiin arvonta, jonka pääpalkinnon LEGO Mindstorms robotin, ohjelman ja lisenssin voitti Mikko Peltonen Valio Oy:stä. Palkinnon ojensi Done Logistics Oy:n projektipäällikö Esa Ojanen. Onnittelut voittajalle!